Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

5 marca 2020r. odszedł od nas trener kolarstwa - KAZIMIERZ GÓRSKI

Wielki żal, pamięć i szacunek.
5 marca 2020r. z bólem serca przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego drogiego trenera, Pana Kazimierza Górskiego. Człowieka który tak wiele zrobił dla kolarstwa. Człowieka, który całym sercem kochał to co robił. Swoją serdecznością i ojcowską opieką otaczał nas zawodników, kolarzy MZKS Narew Ostrołęka (1970-1979), a później WLKS "Ziemia Kurpiowska" (1980-1988), przez długie lata uprawiania kolarstwa.
Zaczynał jako zawodnik, kolarz w LZS Ostrołęka, następnie ścigał się w klubie kolarskim Legia Warszawa, Sarmata Warszawa i MZKS Ostrołęka.Pierwszy zwycięzca wyścigu Dookoła Kurpi. Zdobywca wielu tytułów mistrzowskich i wygranych wyścigów, członek zaplecza kadry narodowej Polski. Wychowawca wielu bardzo dobrych kolarzy. Mistrzów i Wicemistrzów Polski, Mistrzów Mazowsza i Mistrzów spartakiad, wielu kolarzy doprowadził do zaplecza kadry narodowej i zaplecza olimpijskiego. Wybitny trener który wprowadził jednego roku trzech zawodników do Bałtyckiego Wyścigu Przyjaźni - drugiego wówczas w hierarchi wyścigu po Wyścigu Pokoju, dwóch zawodników do wyścigu Dookoła Polski. Za zasługi w krzewieniu kolarstwa, kilkukrotnie był odznaczany m in: brązową, srebrną i złotą odznaką. Odznaczony również dwukrotnie odznaką, za zasługi dla miasta Ostrołęki. Dzisiaj z bólem żegnamy naszego wychowawcę i trenera. Kochanego Pana Kazimierza Górskiego, łączymy się w bólu z rodziną po wielkiej stracie męża, ojca, dziadka i trenera syna Romana Górskiego. Pamięć, żal i szacunek z całą rodziną Państwa Górskich pozostanie w naszych sercach wiecznie żywa.
Najserdeczniejsze kondolencje całej rodzinie składają:
Kolarze MZKS Narew Ostrołęka i WLKS "Ziemia Kurpiowska" w Ostrołęce.
/TS,MK/
W ostatnią drogę (na ostatni etap) odprowadzimy trenera dnia 8 marca 2020r (niedziela).
12:00 różaniec w kościele, w Laskowcu
13:30 msza w kościele, w Laskowcu

Różaniec również:
piątek 18:15 w kaplicy przy cmentarzu ul. Krańcowa
sobota 18:00 w kaplicy przy cmentarzu ul. Krańcowa
Gala2013-Krzysztof-SerafinskiCzB.JPG

29.11.2013 /foto.K.Serafiński/ od lewej stoją"
Roman Górski (syn) - MISTRZ POLSKI
Wiesław Kamiński - WICE MISTRZ POLSKI
Sławomir Mąka - MISTRZ POLSKI
Marek Karczewski
Paweł Niedbała
Kazimierz Górski - TRENER KOLARSTWA OSTROŁĘCKIEGO
Mirosław Szczepankowski
Jan Markiewicz - MISTRZ POLSKI
Leszek Kleczkowski
Jacek Podsadny Waldek Po
Sylwester Grabowski

1978.07.20-Rozan.jpg
Lipiec 1978 - Różan. Trener Kazimierz Górski przygotowuje rower podopiecznym. Skromne zaplecze drużyny sprawiało, że trener musiał być wszechstronny. /Zdjęcie ze zbiorów Kazimierza Górskiego/
Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media