Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Pożegnanie trenera Kazimierza Górskiego 8 marca 2020r.

Drogi trenerze!
Droga rodzino!
Drodzy żałobnicy!
Kolarze wypuścili mnie na „zmianę” więc muszę choć przez chwilę poprowadzić cały „wachlarz”.

Wielki żal, pamięć i szacunek.

5 marca 2020r. z bólem serca przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego drogiego trenera, Pana Kazimierza Górskiego. Człowieka który tak wiele zrobił dla kolarstwa. Człowieka, który całym sercem kochał to co robił. Swoją serdecznością i ojcowską opieką otaczał nas zawodników, przez długie lata uprawiania kolarstwa, kolarzy MZKS Narew Ostrołęka (1970-1979), a później WLKS "Ziemia Kurpiowska" (1980-1988).

Kazimierz Górski zaczynał jako zawodnik, kolarz w LZS Ostrołęka, następnie ścigał się w klubie kolarskim Legia Warszawa, Sarmata Warszawa i MZKS Narew Ostrołęka.
Pierwszy zwycięzca Międzynarodowego wyścigu Dookoła Ziemi Kurpiowskiej w 1956r.. Drużynowy mistrz Mazowsza seniorów w 1967r. Zdobywca wielu tytułów mistrzowskich i wygranych wyścigów. Członek zaplecza kadry narodowej Polski. Wychowawca wielu bardzo dobrych kolarzy. Mistrzów i Wicemistrzów Polski, Mistrzów Mazowsza i Mistrzów spartakiad, wielu kolarzy doprowadził do zaplecza kadry narodowej i zaplecza olimpijskiego. Trener który wprowadził jednego roku trzech zawodników do Bałtyckiego Wyścigu Przyjaźni - drugiego wówczas w hierarchii wyścigu po Wyścigu Pokoju oraz dwóch zawodników do wyścigu Dookoła Polski – obecnie Tour de Pologne.

Członek zarządu MZKS Narew Ostrołęka oraz Zarządu Ostrołęckiego Związku Kolarskiego, Wieloletni przewodniczący do spraw trenerskich. Nauczyciel i wychowawca.
Za zasługi w krzewieniu kolarstwa, kilkakrotnie odznaczany był m in: brązową, srebrną i złotą odznaką. Odznaczony również dwukrotnie odznaką, za zasługi dla miasta Ostrołęki.

Dzisiaj z bólem żegnamy naszego wychowawcę i trenera. Kochanego Pana Kazimierza Górskiego przez wielu zwanego „Kazikiem”.
Łączymy się w bólu z rodziną po wielkiej stracie męża, ojca, dziadka i naszego trenera.

Pani Heleno, Joanno, Romanie...
Składamy Wam najserdeczniejsze kondolencje:
Kolarze MZKS Narew Ostrołęka, WLKS "Ziemia Kurpiowska" w Ostrołęce i Klubu Kolarskiego 24h.
W bólu łączą się także z Wami koledzy trenerzy kolarstwa, z którymi dziś rozmawiałem: Kazimierz Niewiarowski z Gromu Przasnysz, Ryszard Małecki z Juranda Ciechanów oraz wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana.

Drogi trenerze. Zapisałeś swoją postawą wielką kartę HISTORII KOLARSTWA OSTROŁĘCKIEGO, którą właśnie spisujemy.
Nie zdążyłeś opowiedzieć nam wszystkiego albo to my się spóźniliśmy ...

Pamięć, żal i szacunek z całą rodziną Państwa Górskich pozostanie w naszych sercach wiecznie żywa.

ŻEGNAJ TRENERZE. /MK,TS/

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media