Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

6.03.2014 - Jerzy Zelman nie żyje

6 marca 2014r. Zmarł Jerzy Zelman
Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy o śmierci Jerzego Zelmana, kolarza, organizatora wyścigów dla mastersów i zasłużonego działacza kolarskiego.

Ś.p. Jerzy Zelman urodził się 2 października 1938 roku. Był m.in. prezesem makowskiego Stowarzyszenia Rowerzystów i Kolarzy, wiceprezesem klubu z Makowa Mazowieckiego, MKK "Olsh Team", wiceprezesem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, sędzią honorowym Polskiego Związku Kolarskiego, wiceprezesem Zarządu Fundacji Kocham Maków i członkiem honorowym komisji Masters PZKol. Był dwukrotnie odznaczony złotą odznaką za zasługi dla kolarstwa polskiego. Zawsze wkładał wiele pracy i zaangażowania nie tylko w każde kolarskie przedsięwzięcie, ale także w pomoc dla innych. Był godnym naśladowania mężem, ojcem, a także dziadkiem, który aktywnie walczył o zdrowie swojej poważnie chorej wnuczki.

Łącząc się w bólu z Rodziną oraz Bliskimi składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 9.03.2014 o godz 13.00 w kaplicy przycmentarnej Maków Mazowiecki.

ź: www.pzkol.pl

Ostatnimi zawodami, które organizował (wraz z Bartkiem Packo) był I DUATHLON, na starcie, którego mówił do nas o Jego ostatniej imprezie jako organizator. :(
Rzeczywiście miał rację :(
P9080541-600-800.jpg
Zdjęcie naszej drużyny z Panem Jerzym podczas I duathlonu w Makowie Mazowieckim. 8 września 2013r. więcej zdjęć

A tu Jego również ostatni wyścig kolarski organizowany w Makowie Mazowieckim, na którym zapowiedział, że to ostatni wyścig ... :(
Jerzy_Zelman-Makow-15.01.2013.JPG


I Wyścig MTB "Kurpiowskie Piaski" Czarnowiec 18.06.2011, w którym na moje  zaproszenie Pan Jerzy był komentatorem. Opowiadał na starcie w naszej małej wiosce o kolarstwie światowym, o Polskich kolarzach, którzy odnosili największe sukcesy. Jego komentarz był ozdobą naszego wyścigu. Będzie nam tego brakowało.
Jerzy_Zelman-Czarnowiec-18.06.2011.jpg
zdjęcia z Czarnowca 18.06.2011

Dziękujemy Panie Jerzy za kolarskie serce.
Marek Karczewski
Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media