Menu główne
kalendarz
Władze
Członkostwo
Drużyna
Imprezy
Publikacje
Podia

Wiejski Szosowy Czwartek - sezon 4 dobiega końca

Od początku kwietnia do końca września kolarze szosowi spotykają się w każdy czwartek o godz. 18:00 na treningu nazwanym "Wiejski Szosowy Czwartek" czyli WSC.
W 2016 roku z inicjatywy kolarza lat 70-tych i 80-tych Pana Pawła Niedbały z Dąbrówki kolarze po raz pierwszy mogli rywalizować na wspólnych treningach szosowych. Do rywalizacji wybrano rundę o długości 17,5km począwszy od Miejscowości Kurpiewskie (rondo), Łęg Starościński, Szafarczyska, Nasiadki, Dąbrówkę i z powrotem do ronda w Kurpiewskich w gminie Lelis.
Aby zdobyć punkty do klasyfikacji końcowej należy przejechać trzy okrążenia o łącznej długości 52,5km. Na kresce ostatniego okrążenia punktuje sześciu zawodników.
wyniki-WSC-2019.jpg
Na czele tabeli znajduje się czterech zawodników, którzy mają szansę na podium tegorocznej rywalizacji. W czwartki do Kurpiewskich przybywa średnio 15-tu zawodników w tym (w porywach) dwie panie, a w jednym przypadku cztery :) Rekordową frekwencję zanotowano w sierpniu gdzie przybyło 29-ciu zawodników. Średnia prędkość (najwyższa w sezonie) z trzech okrążeń to 41,4km/h! Wielu zawodników systematycznie uczestniczących w WSC liczy na poprawienie tej średniej w sezonie 2020.
Na treningi do Kurpiewskich mogą przyjeżdżać wszyscy bez obowiązku przynależności do jakiegokolwiek stowarzyszenia czy klubu kolarskiego.
W tym sezonie widzieliśmy na starcie zawodników z Warszawy, Łomży, Ciechanowa, Makowa Mazowieckiego, Zambrowa, Gdyni, Łysych, Kadzidła, Ostrołęki i wielu innych okolicznych miejscowości.
Treningi są bezpłatne. Zawodnik musi jedynie posiadać sprawny rower i kask na głowie.
W sezonie 2019 kolarze spotykali się w każdy czwartek - łącznie 26 razy (25 punktowanych).

Na oficjalne zakończenie WSC dnia 26 września 2019r. zapraszamy już o godz. 17:00.
Dla sześciu najlepszych zawodników przewidziano puchary od Zarządu KK24h i nagrodę rzeczową dla najlepszego zawodnika od serwisu rowerowego Xtreme Sport w Ostrołęce. Dla pań przewidziane są nagrody niespodzianki od Klubu Kolarskiego 24h.

Zarząd Klubu Kolarskiego 24h w osobach: Marek Karczewski, Rafał Urban,  Arkadiusz Jechanowski, Elżbieta Podeszwa zapraszają serdecznie w czwartek na zakończenie sezonu szosowego w Ostrołęce.

Trening w czwartek 19.09.2019 o godz. 17:30!

Forum
  • Forum
KURPIE MTB - ZAPISY
  • KurpieMTB
Reklama
  • KurpieMTB
  • Historia
  • WSC
  • YouTube
Sponsorzy
Partnerzy
Polecamy
  • Linki
Media